آموزش دانلود
آموزش دانلوددانلودهای سایت ایران رسانه به گونه ایست که معمولا فقط با کلیک روی گزینه دانلود، به صورت اتوماتیک دانلود شروع می گردد. ولی گاهی اوقات به دلیل عدم تنظیمات مناسب در کامپیوترهای برخی افراد ممکن است دانلود شروع نشود و یا از طریق دانلود منیجر، دانلود صورت نگیرد.
 
پیشنهاد میگردد برای دانلود حتما از یک برنامه مدیریت دانلود مانند IDM استفاده گردد (که لینک دانلود آن در پایین همین صفحه قرار داده شده است).
 
ابتدا باید برنامه را نصب کنید و اگر پس از نصب برنامه، بصورت اتوماتیک با کلیک روی گزینه دانلود، دانلود از طریق این برنامه صورت نگرفت، و یا مشکل دیگری داشتید، آموزش زیر را مطالعه نمایید:

 
 


1 – ابتدا مانند تصویر زیر، روی گزینه یا کلید دانلود، راست کلیک نموده و سپس روی گزینه
Copy Link Location
یا
Save Target As
کلیک نمایید. (ممکن است این گزینه در مرورگرهای مختلف، کمی متفاوت باشد)

Amoozesh-Download

 
 


2 – سپس وارد برنامه IDM شده و روی گزینه Add URL که در تصویر زیر مشخص شده است کلیک نمایید:

Amoozesh-Download

 
 


3 – سپس پنجره ای شبیه به تصویر زیر باز میگردد و باید روی OK کلیک نمایید:

Amoozesh-Download

 
 


4 – اگر کادر روبروی Address خالی بود و آدرس فایل مورد نظر آنجا نبود، (که معمولا چنین نیست و آدرس اتوماتیک در آنجا قرار دارد)، همانند دو تصویر زیر، ابتدا در کادر، راست کلیک کرده و بعد روی گزینه Paste کلیک نمایید و سپس روی OK کلیک کنید:

Amoozesh-Download

 
 

Amoozesh-Download

 
 


5 – اگر فایل مورد نظر نیاز به پسورد برای دانلود دارد، باید همانند تصویر زیر، تیک گزینه Use authorization را فعال نموده و سپس نام کاربری و پسوردی را که در هنگام خرید اکانت دریافت نمودید، در بخشهای Login و Password تایپ نموده و سپس کلید OK را بزنید:

Amoozesh-Download

 
 


6 – سپس پنجره ای مانند تصویر زیر باز میشود که در اینجا شما ابتدا میتوانید با کلیک روی … (که با دایره مشخص شده)، مکانی را که میخواهید فایل آنجا ذخیره گردد، مشخص نمایید و سپس با کلیک بر روی گزینه Start Download ، دانلود فایل مورد نظر شروع میگردد.

Amoozesh-Download

 
 

 
 


در صورتیکه به هر دلیل (مثلا قطع شدن اینترنت)، دانلود متوقف گردید، با کلیک بر روی گزینه Resume (تصویر ۲)، دانلود مجددا آغاز میگردد و هر مقدار از فایل که دانلود شده باشد از ادامه آن باقی مانده فایل، دانلود میگردد و نیازی نیست که از ابتدا فایل را دانلود کنید.

 
 
 
 
برنامه اینترنت دانلود منیجر (IDM) را از لینک زیر دانلود کنید:
دانلود برنامه IDM با لینک مستقیم

 
 
 
در صورتیکه هرگونه مشکل یا سوالی داشتید، در بخش دیدگاههای همین صفحه بیان نمایید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *